Dalších šest bodů florbalistů

17.03.2024

Vítězná šňůra florbalistů pokračuje! Na dnešním turnaji v Petrovicích u Karviné si připsali další dvě výhry a posunuli se v tabulce MS přeboru mužů na druhé místo.

TJ Sokol Šenov - FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B  6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Poncza (Procházka), 12. Ptáček (Habr), 17. Blokesch (Jirušek), 18. Kroček TS, 29. Kroček (Procházka), 36. Kokošínský (Ptáček). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

TJ Sokol Šenov: Koukal - Ptáček, Procházka, Sihlovec, Tomešek - Kokošínský, Habr, Chrapek - Sasin, Kroček, Kratochvíl - Blokesch, Poncza, Jirušek

V prvním utkání jsme se střetli se Sokoly z Frenštátu pod Radhoštěm. Zápas příliš pohledného florbalu nenabídnul, jednalo se spíše o boj. V první třetině jsme dlouho tahali za kratší konec, ale dvěma brankami v závěru jsme skóre otočili. V prostřední části jsme soupeři odskočili i díky proměněnému trestnému střílení Jiřím Kročkem. Závěrečné dějství přineslo tři góly a spoustu trestů na obou stranách. Po výsledku 6:2 jsme si tak připsali "povinné" tři body.

TJ Sokol Šenov - FBC Intevo Třinec B  6:4 (1:0, 0:2, 5:2)

Branky a nahrávky: 8. Kokošínský (Kroček) P, 26. Kratochvíl (Ptáček) O, 27. Ptáček O, 32. vl. Polak, 33. Blokesch, 36. Kroček (Ptáček). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0.

TJ Sokol Šenov: Waniek - Sihlovec, Ptáček, Kokošínský, Procházka - Sasin, Kroček, Kratochvíl - Jirušek, Habr, Chrapek - Blokesch, Tomešek

Do druhého zápasu, který byl přímým soubojem o nejvyšší příčky v tabulce, jsme kvůli zranění Romana Ponczy vstoupili s drobnými změnami v sestavě. Od začátku se dle předpokladů hrálo ve vysokém tempu. V osmé minutě jsme využili druhou nabídnutou přesilovku, když se trefil kapitán Radim Kokošínský.

Ve druhé třetině však došlo k obratu a Třinec se dostal do vedení, které navýšil hned na počátku posledního dějství. Stihnul to ještě při hře ve čtyřech na obou stranách, takže nás čekalo po předešlém dvojnásobném vyloučení Václava Procházky ještě oslabení.

Ale začaly se dít věci. Během 26 vteřin jsme dvěma góly skóre srovnali. Následně jsme ale nevyužili přesilovou hru a soupeř se opět dostal do vedení. To však netrvalo dlouho. Po střele Štěpána Chrapka si míček do vlastní branky srazil třinecký brankář. Celkově nám v utkání přála štěstěna.

O minutu později jsme už vedli. V čase 32:14 trestal chybu v rozehrávce Norbert Blokesch. Třinec si hned vzal oddechový čas a naplánoval hru bez brankáře. Do výraznější šance jsme ale soupeře nepustili a 28 sekund před koncem pečetil výhru backhandovou střelou do prázdné branky Jiří Kroček. A náležitě to oslavil. Připsali jsme si tak tři body proti velice kvalitnímu soupeři.

Do konce soutěže nám zbývají čtyři zápasy, které odehrajeme ve dvou víkendech na konci dubna. V neděli 21. 4. nás v Havířově čeká "domácí" turnaj, na kterém přivítáme družstva FurtFit FBC PIRATES OSTRAVA a FbC KOVO KM Frýdek-Místek. O týden později se pak v Ostravě střetneme s B-týmy Bílovce a Vítkovic.