Florbalisté vstoupili do sezóny ziskem čtyř bodů

20.10.2024

O více než měsíc později oproti původnímu plánu odehráli florbalisté své první zápasy v Moravskoslezské lize. Zářijový turnaj v Petrovicích u Karviné musel být z důvodu povodní odložen až na prosinec. Premiéra se tak odehrála v sobotu 19. 10. 2024 na "domácím" turnaji v Horní Suché.

TJ Sokol Šenov - 1. SC TEMPISH Vítkovice B  3:3 (0:1, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Kratochvíl (Habr), 16. Procházka (Kokošínský) P, 25. Kroček (Sihlovec). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

TJ Sokol Šenov: Koukal - Sihlovec, Ptáček, Novosad, Procházka - Kokošínský, Kroček, Chrapek - Sasin, Habr, Kratochvíl

V úvodním zápase jsme se střetli s B-týmem Vítkovic, se kterým jsme shodou okolností hráli závěrečné utkání minulé sezóny v Moravskoslezském přeboru. Soupeři se vstup do sezóny vydařil na jedničku, když si na prvním turnaji připsal plný počet šesti bodů.

První třetina se nesla ve znamení neúspěšného dobývání vítkovické svatyně. Nepomohla nám ani přesilová hra, ve které jsme naopak po nedůrazu na brankovišti inkasovali.

Hned na úvod druhé části jsme si však konečně připsali premiérový gól v sezóně, když se prosadil Tomáš Kratochvíl. Následovala další přesilovka, kterou jsme tentokráte využili zásluhou povedené střely Václava Procházky. Z vedení jsme se však neradovali dlouho. Po nešťastné teči v předbrankovém prostoru soupeř srovnal na 2:2. Na konci třetiny jsme si ale vzali vedení zpět po brance z hole Jiřího Kročka.

Ve třetím dějství se nám bohužel nepodařilo odskočit na rozdíl více branek. Hlavně z důvodu naší střelecké nemohoucnosti, ale i kvůli povedeným zákrokům vítkovického brankáře. Nutno však uznat, že i soupeř měl své šance. Ve 36. minutě hasil jednu z příležitostí Václav Procházka hrou v brankovišti a bylo tak nařízeno trestné střílení. To vítkovický exekutor provedl bravurně a srovnal skóre na 3:3. Následovala přesilová hra soupeře, kterou se nám ale podařilo ubránit. V samém závěru mohl o našem vítězství rozhodnout Jiří Kroček, ale svou příležitost neproměnil.

TJ Sokol Šenov - S.K. P.E.M.A. OPAVA B  8:6 (2:3, 2:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 9. Kratochvíl (Procházka), 13. Kroček (Ptáček), 14. Sasin (Procházka), 17. Chrapek (Habr), 27. Kratochvíl (Procházka), 29. Habr, 31. Sasin (Novosad), 39. Kratochvíl (Sihlovec) Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

TJ Sokol Šenov: Waniek (32. Koukal) - Sihlovec, Ptáček, Novosad, Procházka - Kokošínský, Kroček, Blokesch - Sasin, Habr, Kratochvíl - Chrapek

Do druhého utkání jsme po více než dvouhodinové pauze vstoupili naprosto katastrofálně a po šesti minutách prohrávali 0:3. Následoval oddechový čas a domluva, že takhle to dále prostě nejde. Naštěstí nezůstalo jen u slov a tak jsme do konce první třetiny brankami Tomáše Kratochvíla a Jiřího Kročka snížili na rozdíl jednoho gólu.

Ve druhé části jsme rychle dokonali obrat, když se prosadili Ondřej Sasin a Štěpán Chrapek. V závěrečném dějství se pak strhla přestřelka a první čtyři minuty nabídly hned čtyři góly. Třikrát jsme se radovali my. Podruhé v utkání se prosadili Tomáš Kratochvíl a Ondřej Sasin, po hezké individuální akci se pak do střelecké listiny zapsal i Martin Habr.

Místo poklidného dohrání zápasu ale následovalo ještě drama. Po pátém opavském gólu jsme přistoupili ke střídání brankářů. Libora Wanieka nahradil Jaroslav Koukal. Ten opět musel čelit trestnému střílení. Proti totožnému způsobu zakončení nebyl ani tentokrát bohužel úspěšný a soupeř tak necelých pět minut před koncem snížil na 7:6. Naštěstí už však další branku nepřidal. V poslední minutě naopak zkompletoval svůj hattrick Tomáš Kratochvíl a stanovil tak skóre na konečných 8:6.

Čtyři body na úvod soutěže lze hodnotit kladně, ale je stále na čem pracovat. Další zápasy nás čekají v sobotu 2. 11. 2024 v Orlové. Už v 8 hodin ráno nastoupíme proti domácímu B-týmu. Od 10:30 se pak premiérově střetneme s družstvem FK Gůfuň Nový Jičín.