Florbalisté vydřeli šest bodů

17.02.2024

Dnes odehráli florbalisté TJ Sokol Šenov další dva zápasy v rámci Moravskoslezského přeboru mužů. A do tabulky si připsali důležitých šest bodů!

TJ Sokol Šenov - TJ Slovan Havířov C  5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Procházka, 5. Chrapek, 8. Kokošínský (Procházka), 17. Sasin (Kratochvíl), 30. Sasin (Habr). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

TJ Sokol Šenov: Koukal - Sihlovec, Ptáček, Kokošínský, Procházka - Blokesch, Kroček, Tomešek - Sasin, Habr, Kratochvíl - Jirušek, Chrapek

V prvním utkání jsme se od osmé hodiny ranní střetli se Slovanem Havířov. Po dobrém vstupu jsme v osmé minutě vedli už 3:0. Po chybách a kontrech do otevřené obrany však soupeř snížil na začátku druhé třetiny na 3:2. Alespoň dvoubrankové vedení nám však opět vrátil svým gólem Ondřej Sasin.

Na úvod třetí třetiny přišlo zbytečné vyloučení Tomáše Tomeška a zkušení hráči Slovanu nabídkou přesilové hry nepohrdli a snížili opět na rozdíl jedné branky. A mohlo být i hůře. Ale díky zákrokům Jaroslava Koukala i štěstí po nastřelených tyčkách se skóre  měnilo až v polovině závěrečné periody, kdy rychlý brejk zakončil svým druhým gólem Ondřej Sasin. Závěrečný tlak Slovanu při hře bez brankáře jsme ustáli a zvítězili tak 5:3.

TJ Sokol Šenov - 1.MVIL Ostrava B  3:2 (0:2, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 28. Sihlovec (Ptáček), 31. Habr (Kratochvíl), 34. Chrapek (Habr). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

TJ Sokol Šenov: Waniek - Sihlovec, Ptáček, Kokošínský, Procházka - Blokesch, Kroček, Tomešek - Sasin, Habr, Kratochvíl - Jirušek, Chrapek

Ve druhém zápase nás čekal soupeř z chvostu tabulky, ale při pohledu na jeho sestavu bylo zřejmé, že utkání nebude vůbec jednoduché. A to se hned ukázalo. Po vlažném startu jsme po první třetině prohrávali 0:2. Postupně se náš výkon zlepšoval, ale druhá část branku nepřinesla.

Ve 27. minutě nastal klíčový moment utkání. Bylo proti nám zcela nesmyslně nařízeno trestné střílení, se kterým si však Libor Waniek poradil. A o chvíli později jsme prolomili střeleckou nemohoucnost, když se svou první brankou v sezóně prosadil Ondřej Sihlovec. Kontaktní gól nám vlil krev do žil a dvěma dalšími zásahy jsme skóre obrátili. Závěr utkání nám zkomplikovalo další zbytečné vyloučení, ale těsný náskok jsme nakonec uhájili.

Další zápasy nás čekají v neděli 17. března 2024 v Petrovicích u Karviné, kde se nejprve střetneme v sokolském derby s B-týmem Frenštátu pod Radhoštěm a poté nás čeká přímý souboj o nejvyšší příčky tabulky s celkem FBC Intevo Třinec B.