Florbalistům začíná nová sezóna

07.09.2024

Už příští víkend, konkrétně v neděli 15. 9. 2024, odehrají florbalisté první zápasy v sezóně 2024/2025, ve které budou po postupu působit v Moravskoslezské lize mužů. V Petrovicích u Karviné nejprve vyzvou místní rezervní tým a poté se utkají s družstvem Bazinga Ostrava.

Letní měsíce byly vyplněny dvěma turnaji. Na konci června jsme se zúčastnili brněnského Open Game, na který jsme se přihlásili po dvouleté odmlce. V kategorii HOBBY nám konkurovalo dalších 42 týmů. Po dvou výhrách a prohrách v základní skupině jsme byli nasazeni do druhého kola play-off, ve kterém jsme se střetli s výběrem s názvem Možná přijde i kouzelník, který tvořili převážně hráči SK Domaslavice. I přes nepříznivý vývoj jsme utkání díky dvěma brankám v samém závěru dotáhli až do nájezdů, ve kterých byl ale úspěšnější soupeř. Výsledek z roku 2021 jsme tedy nevylepšili.

I přes peripetie se skládáním sestavy jsme s většími ambicemi odjížděli na Hornet's Cup, který se konal od 19. do 21. července v Rožnově pod Radhoštěm a okolí. V konkurenci 40 družstev v kategorii Hobby jsme se po pěti výhrách probojovali mezi osm nejlepších týmů, ve čtvrtfinále jsme ale na svého soupeře nestačili a po prohře 1:3 vypadli. Celkově tedy povedený turnaj, ale zklamání z toho, že jsme se opět neprobojovali do medailových bojů, převládlo.

V polovině srpna jsme pak zahájili fyzickou přípravu na novou sezónu. Celkem jsme na hřišti na Lapačce odtrénovali šest jednotek. Nyní už nás čeká přesun do tělocvičny a hned ostrý start v podobě ligových zápasů. Bohužel, někteří hráči se rozhodli přerušit/ukončit svou kariéru, zatímco posily jsou v jednání, takže nás ve vyšší soutěži nečeká nic jednoduchého.

Rádi tedy mezi sebou uvítáme nové tváře. V letošní sezóně mohou nastoupit hráči ročníku 2007 a starší. V případě zájmu nás neváhejte oslovit na uvedených kontaktech.