Ohlédnutí za sezónou florbalistů

05.06.2024

Přinášíme slibovaný bilancující článek, který je zveřejněn rovněž v červnovém vydání šenovského Oběžníku.

Neděle 28. dubna 2024 se zapíše zlatým písmem do kroniky šenovského florbalu. Družstvu mužů se po dlouholetém čekání podařilo zvítězit v soutěži organizované Českým florbalem a postoupilo do MS ligy, druhé nejvyšší soutěže Moravskoslezského a Olomouckého kraje. V posledních pěti ročnících, kdy hned dva byly předčasně ukončeny kvůli epidemie koronaviru, jsme se tak posunuli o tři úrovně. To není špatná bilance pro oddíl působící pouze v omezených prostorách šenovské tělocvičny…

Ale pěkně po pořádku. Sezóna začala v srpnu fyzickou přípravou. V týmu došlo k několika změnám, takže se dalo očekávat, že bude nějakou dobu trvat, než si vše sedne. První polovina soutěže ale byla poměrně úspěšná, nestačili jsme pouze na rezervní celek Třince, favorita ligy, a zaváhání přišlo ještě proti B-týmu Orlové, se kterým jsme po nešťastném závěru pouze remizovali.

Na úvod nového kalendářního roku hned přišla facka v podobě prohry s družstvem Z.F.K. Petrovice C. Od této porážky jsme už ale jen vítězili a zvládli i klíčové zápasy proti rezervám Slovanu Havířov a Třince, za které nastupovali i hráči se zkušenostmi z nejvyšších celostátních soutěží. První místo v tabulce jsme si zajistili v předposledním utkání, a nakonec jsme natáhli šňůru výher na jedenáct zápasů.

Naši hráči nevévodili individuálním statistikám, ale v těch klíčových, týmových, jsme hráli prim. Obdrželi jsme nejméně branek (ve 20 zápasech jsme inkasovali pouze 47 gólů) a měli nejúspěšnější oslabení (91,18 %). Nebudeme tedy jmenovat jednotlivce, ale poděkování patří celému týmu!

V létě nás čekají ještě turnaje v Brně a Rožnově pod Radhoštěm a okolí. V srpnu se pak začneme chystat na novou sezónu, ve které budeme mít opět ty nejvyšší ambice. Je stále na čem pracovat a rozhodně nechceme usnout na vavřínech.

Rádi v našich řadách uvítáme nové členy. Děkujeme městu Šenov za podporu v naší činnosti.