Vítězná šňůra florbalistů pokračuje

21.04.2024

Na dnešním "domácím" turnaji v Městské sportovní hale Havířov si florbalisté poradili s nepříjemnými soupeři z horní poloviny tabulky a připsali si do tabulky dalších šest bodů.

TJ Sokol Šenov - FurtFit FBC PIRATES OSTRAVA  8:4 (1:1, 4:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Tomešek (Kroček), 17. Tomešek (Ptáček), 20. Tomešek (Kokošínský) P, 21. Kratochvíl (Blokesch), 23. Tomešek (Kroček), 27. Procházka (Kokošínský), 28. Poncza (Sihlovec), 30. Kratochvíl (Sihlovec) P. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

TJ Sokol Šenov: Koukal - Sihlovec, Ptáček, Kokošínský, Procházka - Poncza, Kroček, Tomešek - Blokesch, Habr, Kratochvíl - Kunčický, Sasin

Utkání proti Pirátům z Ostravy se nehrálo v příliš vysokém tempu. V nezáživné první třetině padlo po jednom gólu na obou stranách. Prostřední dějství nabídlo hned sedm branek, přičemž skóre se přelévalo ze strany na stranu. Piráti trestali povedenými protiútoky chyby v našem rozestavení.

Na soupeřovy góly odpovídal zejména obrozený střelec Tomáš Tomešek, který už v 20. minutě zkompletoval hattrick (u této trefy asistoval kapitán Radim Kokošínský a připsal si tak jubilejní 200. bod v šenovském dresu) a na konci druhé části přidal ještě svou čtvrtou branku, kterou překlopil skóre definitivně na naši stranu. V poslední třetině se prosadili ještě Václav Procházka, Roman Poncza a Tomáš Kratochvíl, a upravili tak stav na 8:4, který nezměnila ani dlouhá hra Pirátů bez brankáře.

TJ Sokol Šenov - FbC KOVO KM Frýdek-Místek  6:0 (2:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 6. Kroček (Ptáček), 11. Kroček (Ptáček), 28. Kroček TS, 28. Kunčický (Kroček), 30. Kratochvíl (Procházka), 36. Kratochvíl (Habr). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Zápas proti soupeři z Frýdku-Místku určitě nebyl tak jednoduchý, jak by mohlo napovídat konečné skóre. V úvodní části se dvěma povedenými střelami prosadil lídr týmu Jiří Kroček. Druhá třetina i přes velké množství šancí na obou stranách branku nepřinesla. Svými zákroky nás podržel Jaroslav Koukal, který dokonce zneškodnil i trestné střílení.

Na začátku závěrečné periody jsme dostali tuto možnost i my a Jiří Kroček se v této disciplíně opět nemýlil a dokonal tak svůj hattrick. Následoval rychlý gól veterána Radima Kunčického a do konečné podoby upravil skóre dvěma zásahy Tomáš Kratochvíl. Nejprve povedenou tečí a v poslední minutě dovezením míčku do opuštěné branky při risku soupeře bez gólmana. Ten náš, Jaroslav Koukal, si připsal zasloužené první čisté konto v sezóně.

Dvě výhry tak znamenají přiblížení se vedoucímu týmu soutěže, který už má pro letošek dohráno, na rozdíl pouhých dvou bodů. Hned následující neděli nás v Ostravě čeká závěrečný turnaj  Moravskoslezského přeboru mužů. Proti soupeřům z Bílovce a Vítkovic budeme usilovat o první místo v tabulce a postup do vyšší soutěže!