XVII. všesokolský slet 2024 je za námi

13.08.2024

Mottem tohoto sletu je (bylo) "SLET SPOJUJE".

A to se potvrdilo do posledního písmene účastí cvičenců všech generací, spojením cvičenců ze všech koutů republiky i ze zahraničí, a propojením kultury se sportem, historie se současností a Sokolů s širokou veřejností.

Účast Sokolů ze zahraničí ukazuje, že jsme všichni součástí jedné velké sokolské rodiny, která sdílí stejné hodnoty bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíme. Sokolové v zahraničí udrželi naše tradice během období, kdy byl u nás Sokol zakázán, a i díky jejich pomoci mohl být u nás Sokol obnoven po roce 1989.

Motto "Slet spojuje" bylo naplněno ve všech svých podobách.

Slet spojoval odhodláním, se kterým čekali cvičenci a cvičenky na zahájení v hustém dešti. Slet spojoval energií, radostí a lví silou, kterou cvičenci do svých vystoupení vložili. A Slet v neposlední řadě spojoval i nadšením a radostí po vydařeném výkonu.

XVII. všesokolský slet 2024 skončil.

Byla to nejen největší sportovně-společensko–kulturní událost roku, ale také jedinečná ukázka sokolské činnosti, oslava, která rozdávala radost, hrdost a energii. Slet zejména ukázal, že Sokol je silná a moderní organizace. Že má mnoho nadšených členů, kterým je vlastní radost z pohybu a společná tvořivá práce. Slet je také jedinou sportovní událostí, ve které není vítězů ani poražených. V dnešní době, která je orientována převážně na výkon, je Sokol a Slet klíčovou připomínkou toho, že sport by nás měl hlavně bavit a sport bychom si měli společně užít. Účast na sletu byla pro všechny další motivací k sportu, k pohybovým aktivitám, ale i k práci pro Sokol.

Je třeba ocenit práci organizátorů a výkony cvičenců, cvičitelů, a to nejen v Praze, ale na všech krajských a oblastních sletech.

Osmnáct žen Tělocvičné jednoty Sokol Šenov je hrdých, že se mohly této famózní akce v Praze zúčastnit.

Děkujeme za finanční podporu naší tělocvičné jednotě, městu Šenov, Sokolské župě Moravskoslezské, Národní sportovní agentuře a České obci sokolské.

Libuše Slívová